ZAPISY DO  ŚWIETLICY

 NA ROK SZKOLNY 2022/2023 ODBYWAJĄ SIĘ  W DNIACH:

30 SIERPNIA 2022 -  GODZ. 8:00-11:00

31 SIERPNIA 2022 - GODZ. 8.00-12:00

1 WRZEŚNIA 2022 -  GODZ. 8:00 – 16:00

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

W KOLEJNYCH  DNIACH KARTY ZGŁOSZENIA WYDAJĄ I ZAPISÓW DOKONUJĄ NAUCZYCIELE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ W  GODZINACH:  7:30 – 16:30

Aktualna „Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej”  i „Klauzula informacyjna dotycząca odbioru dziecka ze szkoły i świetlicy  dla upoważnionych osób”  dostępna poniżej.

Kartę zapisu  należy wydrukować raz. Natomiast klauzulę informacyjną dla tylu osób, ile będzie upoważnionych do odbioru dziecka. Następnie należy podać tym osobom do zapoznania się z jej treścią.

Ze względów organizacyjnych prosimy o terminowe składanie kart od 1 do 9 września 2022.

 

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 2022-2023

Klauzula informacyjna dotycząca odbioru dziecka ze świetlicy 2022-2023

 Regulamin świetlicy w czasie pandemii


Zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej

W świetlicy odbywają się zajęcia plastyczne. Dzieci miały możliwość pracować techniką decoupage, malując i zdobiąc szklane słoiczki i szklaneczki. Wykorzystywaliśmy w tym celu papierowe serwetki z odpowiednimi motywami, które dzieci wycinały i naklejały na szklane przedmioty. Dzięki ogromnej pracy powstało wiele oryginalnych, pięknie ozdobionych dzieł, które zostały wykorzystane do podczas festynu szkolnego. Prace wychowanków ze świetlicy szkolnej można było nabyć na kiermaszu w czasie trwania festynu rodzinnego.
Podczas trwania roku szkolnego powstawały przepiękne sekretniki dla dziewczynek i chłopców. Zeszyty zostały oklejone kawałkami starych tapet, a następnie przyozdobione kolorowymi tasiemkami. W sekretnikach zostały zapisane przepiękne sekretne myśli.

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Dziecka w świetlicy

01.06.2022 roku uczniowie świetlicy szkolnej obchodzili Dzień Dziecka. Podczas tego dnia wychowankowie uczestniczyli w zawodach drużynowych, które odbyły się na świeżym powietrzu. Wszystkie dzieci z ogromnym entuzjazmem uczestniczyły w zawodach.

Galeria zdjęć

Kreatywne zabawy w świetlicy

Do ulubionych zabaw naszych wychowanków należą zabawy konstrukcyjne z klocków, które rozwijają kreatywność. Dzieci tworzą przeróżne budowle przestrzenne z klocków i innych materiałów. Rozmaite rodzaje klocków służą organizowaniu ciekawych zabaw tematycznych, dzięki którym uczniowie rozwijają kreatywność myślenia przestrzennego, motorykę, sprawności manualne, koordynację oko-ręka oraz wyobraźnię. Podczas pobytu w świetlicy dzieci mają możliwość grania
w
warcaby, szachy, przeróżne gry planszowe, które umilają czas spędzony w szkole. Zabawy uczą współdziałania
i dzielenia się z innymi dziećmi.

GALERIA ZDJĘĆ

Zajęcia sportowe z chustą animacyjną Klanza

Podczas zajęć w świetlicy odbywają się zabawy z chustą animacyjną. Chusta animacyjna pozwala organizować wiele zabaw integrujących grupę w każdych warunkach, zabaw, które są  ciekawą alternatywą dla całkiem zwyczajnych zabaw
np. z piłką. Bawimy się z dziećmi w szkole oraz na świeżym powietrzu. 
Podczas zabaw z chustą dzieci integrują, pobudza się ich wyobraźnię, ćwiczy refleks i spostrzegawczość. Kolorowa chusta dostarcza dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzach.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Spędzamy czas na placu zabaw

Wreszcie ciepłe i słoneczne dni!!!
Dzieci bardzo miło i aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu.
Szczęśliwe i uśmiechnięte wróciły do sali.

  Galeria zdjęć

Bal karnawałowy

” W karnawale, w karnawale… wielkie bale”, tak więc i w naszej świetlicy, odbył się bal karnawałowy. Wszyscy chętni uczniowie, uczęszczający do świetlicy wzięli udział w zabawie karnawałowej.

Różnorodność propozycji tańców, zabaw oraz konkursów sprawiła, że wychowawcom udało się stworzyć wspaniałą karnawałową atmosferę. Niektórzy uczestnicy balu wystąpili w pięknych przebraniach. Podczas balu uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w wykonanej specjalnie na tę okazję fotobudce.

GALERIA ZDJĘĆ 

Zajęcia ruchowe - sala gimnastyczna.

Podczas zajęć na świetlicy uczniowie mają możliwość dbać o kondycję, a to wszystko dzięki zajęciom ruchowym. Czekając na ferie zimowe warto być dobrze rozciągniętym i przygotowanym na szaleństwa zimowe.
 

GALERIA ZDJĘĆ 

Drogi rodzicu !

Naucz swoje dziecko bezpiecznie korzystać z Internetu. Wszyscy musimy uczyć najmłodszych wrażliwości, ale też zwracać uwagę na to, co w sieci niebezpieczne i nieprawdziwe. Zapraszam do krótkiej prezentacji pt. " Przewodnik po Internecie dla dzieci - zagrożenia."

PREZENTACJA - PRZEWDONIK PO INTERNECIE

Jesień w świetlicy

Jesień to bardzo piękna pora roku. Zawitała również u nas w świetlicy szkolnej. Dzieci wykonywały bardzo chętnie piękne prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tematyce jesiennej.

  

 

Niepodległość w świetlicy szkolnej

11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.
Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonali flagi i godła Polski, które malowali farbami i kolorowali kredkami. Wykonywali biało - czerwone kwiaty oraz kotyliony. Świetlica szkolna przyłączyła się do akcji wykonania 100 biało - czerwonych kotylionów, które prezydent rozdał mieszkankom i mieszkańcom 11 listopada, podczas miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.