5c i 5d we Wrocławiu

30 maja 2019, w czwartek uczniowie klas 5c i 5d byli na wycieczce we Wrocławiu.

Zwiedzali Stare Miasto, na którym uczniów najbardziej zainteresowały oczywiście krasnale, a nie przepiękny ratusz. Fotograficzne polowanie na wrocławskie skrzaty było zdaniem wszystkich wspaniałą zabawą.

Drugi punkt wycieczki stanowiło Hydropolis – Muzeum wody. Kurtyna wodna przed wejściem do sali wystawowej pozwoliła schłodzić się. W środku o wodzie, jej znaczeniu dla człowieka i planety fachowo i zajmująco opowiadał jeden z pracowników muzeum.

Ostatni punkt programu wycieczki stanowiło oczywiście wrocławskie zoo.

Wycieczkę zorganizowały panie Magdalena Sikorska i Beata Kędzierska.

GALERIA ZDJĘĆ

Wycieczka rowerowa do Olsztyna 13.10.2018

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sobotnej wycieczce rowerowej. Tym razem organizator wycieczki, pan Arkadiusz Cierpiał zaproponował w dniu 13 października 2018 roku dość wymagającą trasę do Olsztyna, wiodącą terenami przełomu Warty oraz Przeprośnej Górki. Rowerzystom towarzyszyła cudowna, słoneczna pogoda, która wprawiała ich w doskonały humor. Po dotarciu pod zamek nastąpiła chwila przerwy na regenerację sił a następnie grupa skierowała się w stronę Częstochowy, jadąc między innymi przez Skrajnicę. Wycieczka zakończyła się przed szkołą po pokonaniu niespełna 50 km.

Wycieczka rowerowa do Mstowa 18.06.2018

W dniu 18 czerwca uczniowie klas III a i II b gimnazjalnej brali udział w wycieczce rowerowej do Mstowa. Młodzież z opiekunami, panem Arkadiuszem Cierpiałem i panem Tomaszem Maciejewskim zwiedziła malownicze okolice Mstowa oraz atrakcje w samej miejscowości: między innymi słynną Skałę Miłości :) Droga powrotna wiodła przez bardzo wymagające rowerowo rejony Przeprośnej Górki oraz wzdłuż rzeki Warty. Kolejne 40 kilometrów na rowerach za nami :)

Galeria zdjęć

WYCIECZKA DO OLSZTYNA

klasy 2a gimnazjalnej

W dniu 15 czerwca 2018r. uczniowie klasy 2aG uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Olsztyna. W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili Rynek w Olsztynie, Olsztyńską Ruchomą Szopkę, ruiny średniowiecznego zamku, VIII w. Spichlerz i VIII w. Kościół Św. Jana Chrzciciela. Pogoda i dobre humory dopisały. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy p.Edyta Szeląg, opiekę sprawowały panie A. Wróblewska-Kaczorowska i J. Łożyńska.

Galeria zdjęć

W dniu 9 czerwca 2018 roku ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w rowerowej wycieczce do Poraja. Trasa wiodła bocznymi ulicami miasta, wałami nadwarciańskimi oraz niezwykle malowniczym, niebieskim szlakiem rowerowym aż nad zalew w Poraju. Uczestnicy nadzwyczaj dobrze poradzili sobie z trudami prawie 60 kilometrowej trasy, pokonanej dodatkowo w bardzo wysokiej temperaturze. Ponadto mogli wysłuchać wielu ciekawostek o mijanych obiektach przemysłowych. Wycieczkę zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego, pan Arkadiusz Cierpiał.

Galeria zdjęć

Uczniowie klasy 7a wzięli udział w konkursie fotograficznym "Z Szaferem w tle" i zdobyli nagrodę główną - pobyt w Złotym Potoku. W czwartek, 17 maja, po zakwaterowaniu się w pokojach i krótkim odpoczynku udali się na  grilla, który zorganizowali im mieszkańcy internatu. Na drugi dzień po śniadaniu siódmoklasiści zwiedzili szkołę.  Zobaczyli wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt  pracownie -  multimedialną, gdzie powstają projekty reklamowe, foldery itp.,  obsługi klienta, gastronomiczną oraz architektury krajobrazu. Dowiedzieli się, czego uczą się w tych pracowniach uczniowie Zespołu Szkół im. W. Szafera. O interesujących praktykach i sukcesach uczniów ciekawie opowiadała jedna z nauczycielek. Następnie uczniowie klasy 7a wybrali się na spacer po tej urokliwej miejscowości. Obejrzeli Pałac Raczyńskich -  okazały, stojący w Parku Zabytkowym  nad malowniczym stawem Irydion. Zwiedzili  Dworek Krasińskich, w którym od 2008 roku ma siedzibę Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego. To właśnie tutaj mieszkał Zygmunt Krasiński z rodziną. Następnie podziwiali zieleń w  Rezerwacie  Parkowe, który kryje krystalicznie czyste źródła oraz ciekawe ostańce skalne o niesamowitych kształtach. Park jest też siedliskiem życia ciekawych gatunków flory i fauny. Żyją tu m.in pstrągi i wypławek alpejski - relikt epoki lodowcowej. Wycieczkę zakończyliśmy w piątek  po południu. To był interesująco i miło spędzony wspólnie czas.

 Galeria zdjęć

21 maja 2018 roku uczniowie z klasy I C wraz z wychowawczynią uczestniczyli w ciekawych warsztatach naukowych w Uniwersytecie Rozwoju przy ul. Równoległej 63a.

Dzieci miały niepowtarzalną okazję zapoznać się z wyjątkową substancją jaką jest suchy lód. Poznały właściwości ciekłego azotu. Dowiedziały się czy woda może płynąć w górę, czy piana może się palić oraz jak ukryć tajną wiadomość oraz nadmuchać balon bez najmniejszego wysiłku. Zobaczyły też lodową rakietę.

Dzieci były bardzo zadowolone, z chęcią wezmą udział w takich zajęciach częściej.

Galeria zdjęć

W mieszczącej się we Wręczycy Wielkiej Zagrodzie Agroturystycznej „Stefanówka” uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i rekreacyjnych.  Poznali budowę i rodzaje jajek od poszczególnych rodzajów ptactwa hodowlanego. Odwiedzili kurnik i poznali warunki chowu i rodzaje ptactwa. Uczestniczyli w zajęciach kulinarnych  z zastosowaniem jaj, podczas których przyrządzali racuchy z jabłkami.  W kolejnej części zajęć poznali budowę kuca walijskiego i kopyta. Zapoznali się z różnymi rasami i umaszczeniem kuców. Zwiedzając zagrodę poznali zwierzęta  ją zamieszkujące. Największą atrakcją cieszyła się przejażdżka na kucu. 

Galeria zdjęć

W środę, 23 maja uczniowie klas 4c i 4d byli na wycieczce w Warszawie. Pierwszą atrakcję stanowił pałac w Wilanowie. Tutaj uczniowie uczestniczyli w lekcji historycznej i krótkich warsztatach plastycznych. Poznając historię miłości Jana III Sobieskiego i Marysieńki, dowiedzieli się wiele o epoce baroku – poznali zwyczaje, upodobania ludzi żyjących w siedemnastym wieku, dowiedzieli się, jak się wówczas ubierano, czesano. Najwięcej emocji towarzyszyło ustalaniu znaków zodiaku członków wycieczki, króla Jana III Sobieskiego i Marysieńki. Ogólny śmiech wzbudziły przezwiska dzieci królewskiej pary.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. W ciągu trzech godzin uczniowie mogli wykonywać różnego rodzaju doświadczenia, poznać budowę człowieka, sprawdzić swój refleks czy siłę swojego intelektu.

Oczywiście w Centrum Nauki Kopernik bardzo ważny był sklepik z pamiątkami, gadżetami, książkami, grami, itp. Niektórzy utknęli w nim na dobre półtorej godziny i zostawili w nim sporą sumkę, ale wyszli ze skaczącymi fasolkami, gnieciuchami, wąsami, sprężynkami…, itd., itp.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które najlepiej pokazują, jak ciekawie uczniowie spędzili czas.

Magdalena Sikorska – wychowawca klasy 4c

Beata Kędzierska – wychowawca klasy 4d

Galeria zdjęć

W dniach od 23 do 25 maja odbyła się szkolna wycieczka do Pragi. Uczestniczyły w niej dzieci z klas IV - VI szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Podczas trzech dni pobytu w Pradze uczestnicy mogli poznać historię i zabytki tego pięknego miasta, o których w bardzo ciekawy sposób opowiadał przewodnik naszej grupy. Zobaczyliśmy między innymi: Katedrę Świętago Wita, Zamek Praski na Hradczanach, Most Karola, Wyszechrad, Ratusz Staromiejski, cmentarz na Wyszehradzie, Złotą Uliczkę zabytkowe kościoły i synagogi, ogrody oraz wiele, wiele innych. Dodatkowymi atrakcjami był rejs statkiem po Wełtawie oraz zwiedzanie przepięknego, praskiego zoo. Dopisała pogoda i humory, Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do odmów bogatsi o kolejne wrażenia i wiadomości. Wycieczkę zorganizowała pani Edyta Garska, a opiekę nad dziećmi sprawowali ponadto pani Elżbieta Krygier - Żyła oraz Arkadiusz Cierpiał.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z wycieczki :)

Galeria zdjęć

W dniu 12 maja 2018 odbyła się szkolna wycieczka rowerowa do Olsztyna. W rowerowej eskapadzie wzięło udział całkiem pokaźne grono 9 uczniów z klas II i III gimnazjalnych, którzy pokonali trasę wiodącą przez Tysiąclecie, Zawodzie, ulicę Legionów, czerwony szlak pieszy, Kusięta do Olsztyna. Na miejscu nastąpiła przerwa na lody i inne atrakcje ;). Powrót do domów to trasa przez Skrajnicę, drogę rowerową do Kręciwilka, obok huty szkła Guardian, Kucelin, wał nad Wartą i drogami rowerowymi na Północ. Wycieczka udała się w 100%. Dopisały humory i pogoda. Młodzież podołała trudom pokonania 45 kilometrowej trasy i przy okazji wyciągnęła wnioski, co do doboru sprzętu na następne planowane wypady. Wycieczkę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego, pan Arkadiusz Cierpiał i Tomasz Maciejewski.

Galeria zdjęć


Wycieczka klasy3b

Galeria zdjęć